DWS Draexlmaier Sp. z o.o.

DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o. jest siostrzaną firmą Grupy Firm Draexlmaier, której jednostka macierzysta ma swoją siedzibę w Niemczech w Bawarii. Firma Draexlmaier już od 58 lat zajmuje stałą pozycję w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym. Firma jest obecna na 4 kontynentach, w ponad 20 krajach, posiadając 60 oddziałów i zatrudniając około 55 000 pracowników.

Firma Draexlmaier produkuje i czynnie uczestniczy w procesie rozwoju elementów wnętrz samochodowych oraz układów elektronicznych i elektrycznych. Wszystkie konieczne komponenty począwszy od budowy prototypów, wprowadzenia nowych wzorów i realizacji produkcji seryjnej do bezawaryjnie funkcjonujących systemów logistycznych, budowane były konsekwentnie we własnej firmie i są stale udoskonalane.

Oddział w Jeleniej Górze

Utworzenie pierwszej z firm Draexlmaier w Jeleniej Górze datuje się na dzień 13 października 1999 roku, podpisanie listu intencyjnego dnia 29 października 1999 roku przypieczętowało jej istnienie. Budowa hal produkcyjnych i pomieszczeń administracyjnych trwała od lutego do lipca 2000 roku na działce będącej własnością Spółki JG Immobilien o powierzchni 9,4871 ha.

W DWS Draexlmaier produkowane są elementy wyposażenia wnętrz samochodowych, takich jak konsole, tablice rozdzielcze i tapicerki drzwiowe. Produkcja jest realizowana w systemie „Just in sequence” oraz według indywidualnych życzeń klienta. Klientami firmy są: BMW, Daimler, Porsche, Land Rover oraz Jaguar.

W chwili obecnej firma zatrudnia blisko 1.700 pracowników a rozwój firmy pozostaje w dalszym ciągu bardzo dynamiczny. W roku 2012 spółka przyjęła do użytkowania nowoczesną wtryskarnię oraz halę logistyczną, w roku 2015 powstała kolejna hala produkcyjno – magazynowa wybudowana specjalnie z myślą o nowym modelu samochodowym koncernu Daimler. W najbliższym czasie spółka wprowadzać będzie do produkcji nowe projekty. Budowana jest również kolejna hala produkcyjno – magazynowa o powierzchni blisko 20.000 m2.

W celu zcentralizowania funkcji i zoptymalizowania produkcji w 2003 roku zostało przeniesione do Jeleniej Góry biuro konstrukcyjne, które swój oddział ma obecnie również w Gliwicach. Firma DWS pochwalić się również może uzyskaniem certyfikatu systemu zarządzania jakością Niemieckiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego VDA.6.1 ISO 9001 oraz certyfikatem systemu zarządzania środowiskiem IS0 14001.

Dobra sytuacja finansowa pozwala na decyzje o wsparciu charytatywnym przeróżnych przedsięwzięć w regionie.  Firma została wiele razy uhonorowana m.in. przez Oddział Chirurgiczny Szpitala w Jeleniej Górze tytułem „Dobrodzieja Maxime Benignus”, statuetką „Dar Serca – Jeleniogórzanie Dzieciom” oraz „Filantropem Roku Regionu Jeleniogórskiego”.

Kontakt:

DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o.

ul. Spółdzielcza 45, 58-500 Jelenia Góra

tel.: +48 75 61 98 824

fax: +48 75 61 98 400

www.draexlmaier.com

 

Grupa: