Skip to main content

Przydatne adresy

Przydatne adresy

 

Centrum Obsługi Klienta – Urząd Miasta Jelenia Góra

ul. Ptasia 6a, 58-500 Jelenia Góra

działalność gospodarcza:

tel. (75) 75 49 862, tel. (75) 75 46 355

zezwolenia na sprzedaż alkoholu:

tel. (75) 75 49 871, tel. (75) 75 46 355

architektura:

tel. (75) 75 46 361

nieruchomości:

tel. (75) 75 49 019

dowody osobiste:

tel. (75) 75 49 868, tel. (75) 75 49 867, tel. (75) 75 49 866

ewidencja ludności:

tel. (75) 75 49 864, tel. (75) 75 49 863

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Inspektorat w Jeleniej Górze

58-500 Jelenia Góra, ul. Sygietyńskiego 10

tel. (75) 646 84 00

www.zus.pl

 

Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze

ul. Thebesiusa 1, 58-506 Jelenia Góra
tel. (75) 64 73 500, fax (75) 64 73 537
e-mail: us.jelenia_gora@mf.gov.pl

 

Urząd Statystyczny we Wrocławiu, Oddział w Jeleniej Górze

ul. 1 Maja 1, 58-500 Jelenia Góra

nr tel. centrali (75) 642 40 01 do 002
sekretariat – tel. (75) 642 40 78
Informatorium – tel. (75) 642 40 56 do 057
KRUPGN - REGON (75) 642 40 52 do 054

wroclaw.stst.gov.pl

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jeleniej Górze

ul. Jana Kasprowicza 17, 58-500 Jelenia Góra
tel. (75) 64 355 60 (sekretariat) / fax (75) 64 355 61

e-mail: psse.jeleniagora@pis.gov.pl lub psse@psse.jelenia-gora.pl

www.pssajeleniagora.pis.gov.pl

 

Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu, Oddział w Jeleniej Górze

ul. Wincentego Pola 8a, 58-500 Jelenia Góra

tel.: (75) 75 26 871

tel./fax: (75) 75 26 833

e-mail: jelenia-gora@wroclaw.pip.gov.pl 

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY

Kącik Przedsiębiorcy został opracowany i przygotowany przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundację dr Bogusława Federa. 

Kącik Przedsiębiorcy stanowi wykaz najważniejszych instytucji, organizacji i inicjatyw, które stanowią i egzekwują prawo, pomagają działać lub budują przyjazne otoczenie dla mikro przedsiębiorców. Wykaz ten znaleźć można pod adresem: https://mikroporady.pl/prowadzenie-dzialalnosci/kacik-przedsiebiorcy.html

Mikroporady.pl - https://mikroporady.pl/

Mikroporady.pl to serwis prowadzony przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundację dr Bogusława Federa, który dostarcza bezpłatnego wsparcia na każdym etapie działalności gospodarczej, od podjęcia decyzji o prowadzeniu działalności gospodarczej aż do zamknięcia, przekształcenia lub zawieszenia.

Mikroporady.pl to:

  • ponad 1200 wyjaśnień, uwag, komentarzy prawnych i orzeczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej
  • ponad 80 wzorów dokumentów w wielu wariantach i wersjach do natychmiastowego zastosowania (do bezpłatnego pobrania),
  • prawie 60 rodzajów umów niezbędnych dla prowadzenia mikro i małej firmy, przydatnych na każdym etapie prowadzenia firmy,
  • 180 rekomendacji, porad i instrukcji przygotowanych przez ekspertów z dziedziny prawa, zarządzania, marketingu i innych, uwzględniających specyfikę prowadzenia małej firmy,
  • prawie 40 kazusów obrazujących „przykłady z życia” na podstawie orzeczeń Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawach gospodarczych dotyczących mikro firm,
  • 154 wyjaśnienia potrzebnych i niezbędnych pojęć, definicji,
  • ponad 23 000 zarejestrowanych użytkowników cotygodniowych bezpłatnych Biuletynów Aktualizacyjnych.

Wszystkie treści przygotowywane są przez zespół prawników i ekspertów z dziedziny zarządzania.

 


 

STRONY INTERNETOWE

 

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło Elektroniczny Punkt Kontaktowy, który zawiera kompleksową wiedzę o tym, jak założyć, prowadzić, zawiesić i zamknąć działalność gospodarczą. Oficjalny portal znajduje się pod adresem https://www.biznes.gov.pl.

Ponadto w Internecie znajduje się wiele stron pomocnych w założeniu i prowadzeniu działalności gos­podarczej. Szczegółowy wykaz stron internetowych, które warto odwiedzić, przygotowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Adres strony

Zawartość strony

www.akademia.parp.gov.pl

Strona Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zawiera m.in. przydatne informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

www.arimr.gov.pl

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Strona zawiera: dane teleadresowe oddziałów regionalnych ARiMR, a także informacje przydatne dla przedsiębiorców z branży spożywczej i leśnej.

www.arp.pl

Strona Agencji Rozwoju Przemysłu. Zajmuje się ona restrukturyzacją przedsiębiorstw i praktyczną realizacji pomocy publicznej ze strony państwa. Na stronie znajdują się m.in. oferty sprzedaży maszyn i urządzeń oraz oferty szkoleń.

www.parp.gov.pl

Strona Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zawiera m.in. informacje o dotacjach dla MSP, w tym o środkach europejskich oraz o szkoleniach.

www.bezbarier.pl

Portal z ważnymi informacjami dla osób niepełnosprawnych, w tym prowadzących działalność gospodarczą. Można na nim znaleźć dużo informacji np. na temat telepracy oraz rynku pracy oraz dopłat do tworzenia miejsc pracy dla niepełnosprawnych.

www.bierzdotacje.pl

Strona zawiera informacje na temat możliwości pozyskiwania finansowania dla przedsiębiorców na różnych etapach rozwoju.

www.biznesplan.com.pl

Jak napisać idealny biznesplan? Dużo informacji i porad praktycznych można znaleźć właśnie na tej stronie.

www.e-prawnik.pl

Serwis zawiera porady prawne, treść aktualnych przepisów, a także informacje o zmianach w prawie ważnych dla osób zaangażowanych w prowadzenie działalności gospodarczej.

www.eGospodarka.pl

Serwis zawierający ważne i przydatne porady dla przedsiębiorców, zawiera m.in. wzory dokumentów potrzebnych w prowadzeniu działalności gospodarczej.

www.ekonomiaspoleczna.pl

Czym jest spółdzielnia socjalna, na jakich zasadach działa, jakie są korzyści z jej założenia. Można to znaleźć na tej właśnie stronie.

www.firmv-24.pl

Serwis zawiera informacje z bardzo różnych dziedzin. Od porad prawnych po obowiązujące akty prawne, a nawet pomysły na założenie firmy.

www.franchisinq.net.pl

Informacje dot. systemu franchisingu, zasad jego stosowania, popularnych rozwiązań
biznesowych w tym zakresie. Pomaga zdecydować czy wstąpienie do sieci jest dla przedsiębiorcy opłacalne.

www.funduszeeuropejskie.qov.pl

Serwis zawiera kompleksowe informacje dotyczące obowiązujących zasad rozdziału funduszy europejskich, obowiązujących przepisów i projektów, które można realizować w oparciu o poszczególne programy.

www.pfp.com.pl

Na stronie możemy przeczytać informacje, jak korzystać z oferty funduszu mikropożyczkowego, oraz adresy placówek, które udzielają firmom wsparcia.

www.wvborcza.biz

Strona biznesowa „Gazety Wyborczej", zawiera informacje m.in. o podatkach, funduszach inwestycyjnych, kredytach, kursach walut.

www.qazetaprawna.pl

Strona internetowa „Gazety Prawnej", zawiera aktualne informacje i komentarze z dziedziny prawa gospodarczego, prawa pracy i innych działów prawa.

www.infor.pl

Internetowy serwis prawny - zawierający głównie poradnikowe informacje ważne dla przedsiębiorcy.

www.inkubatorv.pl

Strona Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, zawiera informacje o systemie inkubatorów oraz informacje przydatne w prowadzeniu działalności gospodarczej.

www.kiq.pl

Strona Krajowej Izby Gospodarczej, zawiera katalogi firm, informacje o krajowych i zagranicznych targach, wystawach, tematyczne aktualności i raporty ważne dla biznesu.

www.kobietaiprawo.pl

Kobiety często decydują się na otwarcie własnej firmy i wybór takiej drogi rozwoju kariery zawodowej. Z myślą o tych paniach powstała powyższa strona internetowa.

www.mala-firma.pl

Serwis zawiera informacje z bardzo różnych dziedzin, ważnych dla przedsiębiorców. Od porad prawnych po obowiązujące akty prawne, a nawet pomysły na założenie firmy.

www.ma.aov.pl

Strona Ministerstwa Gospodarki. Zawiera informacje o zasadach prowadzenia działalności gospodarczej, a także porady oraz informacje ważne dla firm, np. na temat procesów deregulacyjnych.

www.mojafirma.infor.pl

Serwis zawiera informacje z bardzo różnych dziedzin. Od porad prawnych po obowiązujące akty prawne, a także pomysły na założenie firmy. Można tu znaleźć informacje o prowadzeniu biznesu w UE.

www.mir.gov.pl

Strona Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, zawiera m.in. informacje o funduszach europejskich i polityce regionalnej.

www.msp.monev.pl

Serwis zawiera informacje z bardzo różnych dziedzin, przeznaczony dla MSP. Od porad prawnych po obowiązujące akty prawne, a nawet pomysły na założenie firmy.

www.paih.gov.pl

Agencja zajmuje się z jednej strony przyciąganiem inwestycji do Polski, z drugiej wspiera ekspansję polskich firm za granicę. PAIZ jest organizatorem misji gospodarczych oraz wyjazdów na targi branżowe.

www.pi.gov.pl

Portal innowacyjności, zawiera informacje o parkach naukowo-technologicznych, inkubatorach. Ważne szczegolnei dla firm z branży nowych technologii.

www.pit.pl

Podatkowa strona informacyjno-poradnikowa zawiera informacje dot. podatków, do których zobowiązani są przedsiębiorcy.

www.pkd-24.pl

Polska Klasyfikacja Działalności. Strona daje możliwość zweryfikowania informacji dotyczących statystycznego oznaczenia rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej.

www.rp.pl

Serwis zawiera informacje z bardzo różnych dziedzin, przeznaczony dla MSP. Od porad prawnych po obowiązujące akty prawne, a nawet pomysły na założenie firmy.

www.stat.gov.pl

Strona Głównego Urzędu Statystycznego, zawiera cenne dane statystyczne oraz analizy pozwalające weryfikować sytuacje na rynku.

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, dn. 25.07.2016r. 

 Pasek-Turystyka.png

Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności