Przejdź do treści

JZO S.A.

Pasek-Turystyka.png

JZO S.A. to firma zlokalizowana w Jeleniej Górze, która zatrudnia ponad 270 pracowników. Jest liderem w branży optycznej znanym przede wszystkim z produkcji soczewek okularowych. To Polski Ekspert Optyczny, który od ponad 70 lat dba o prawidłowe widzenie użytkowników okularów.

Firma istniej na rynku od 1945 r. W ciągu tych lat przedsiębiorstwo ulegało wielu przekształceniom. Dzisiaj to nowoczesne laboratorium, które produkuje soczewki okularowe, stanowiące najwyższej jakości wyroby medyczne, spełniające indywidualne oczekiwania użytkowników oraz wymagania światowych norm dotyczących optyki okularowej.

Nasze doświadczenie i tradycja są nasza dumą. Na przestrzeni lat dostosowywaliśmy się do zmieniających się potrzeb naszych klientów i nowych możliwości produkcyjnych, inwestując w nowe technologie i rozwijając nowe konstrukcje soczewek okularowych. Ponad 70-letnia wiedza i doświadczenie w branży optycznej, w połączeniu z najnowszymi technologiami, pozwalają nam dostarczać najnowszej generacji soczewki. Rocznie przygotowujemy 50 tysięcy par szkieł okularowych.

JZO S.A., należąca do Grupy Essilor, w pełni angażuje się w ulepszanie rozwiązań pozwalających na korekcję i ochronę wzroku. Głęboko wierzymy w naszą misję „Poprawa jakości życia poprzez poprawę jakości widzenia”, która stanowi kluczowy aspekt strategii naszej Grupy i decyduje o wszystkim, co robimy. Wszyscy pracownicy są ambasadorami naszej Grupy, uosabiają wizerunek i reputację firmy we wszystkich swoich działaniach.

Naszą misję staramy się realizować poprzez dodatkowe aktywności i działania charytatywne, takie jak kampania edukacyjna Czas na wzrok 40+, wyzwanie #czasnawzrok #bezograniczeń, program Ratujmy Wzrok Dzieciom czy wspieranie wielu lokalnych i regionalnych instytucji. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są elementem, który na stałe wpisał się w politykę firmy. Jednym z przykładów jest akcja „Zobacz Lepszą Przyszłość”, skierowana do wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku 5-26 lat, którzy otrzymują bezpłatne okulary korekcyjne. Za prowadzenie tej akcji JZO S.A. zostało wyróżnione tytułem „Dobroczyńcy Roku 2018” w kategorii „Wolontariat Pracowniczy”.

W styczniu 2019 roku odpowiedzialność społeczna JZO S.A., innowacyjność i inwestycje w rozwój, dbałość o pracowników i nowoczesność zarządzania zostały wysoko ocenione przez kapitułę Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego.

Firma JZO S.A. może się również pochwalić przyznanym w 2018 roku tytułem Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR 2018.

 

JZO S.A.

Ul. Ludwika Waryńskiego 12, 58-500 Jelenia Góra

Tel. +48 75 64 14 100

www.jzo.com.pl

 

Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności