Przejdź do treści

Nagrody Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

Nagrody przyznawane w dwóch kategoriach: Firma Roku oraz Organizacja Pozarządowa Roku. Celem jest uhonorowanie firm i organizacji, które w sposób szczególny wyróżniły się w minionym roku, a przez osiągane sukcesy budują również pozytywny, gospodarczy wizerunek Miasta. Nagrody wręczane są podczas corocznych spotkań noworocznych.


 

 

2017

CPU ZETO Spółka z o.o. to jedna z największych i najbardziej doświadczonych firm z szeroko pojętej branży informatycznej na Dolnym Śląsku. Firma rozpoczynała działalność w roku 1971, realizując pierwsze poważne programy informatyzacji kraju (obsługa dużych państwowych przedsiębiorstw i instytucji publicznych: Fampa, Polfa, ZUS, banki, itd ). Od początku lat 90-tych,po transformacji ustrojowej, firma jest spółką prywatną (akcjonariat pracowniczy).

 

Aktualnie główne obszary działalności CPU ZETO to:

- wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych dla przedsiębiorstw, instytucji i administracji publicznej

- projektowanie i realizacja instalacji teletechnicznych i sieci teleinformatycznych

- dostawa sprzętu komputerowego, biurowego, kas fiskalnych, podpisu elektronicznego a także – nowością jest – dostawa sprzętu medycznego dla wielu szpitali na terenie całego kraju 

- usługi serwisowe zarówno w zakresie sieci teletechnicznych, teleinformatycznych jak i sprzętu i urządzeń.

 

Mając na uwadze wyzwania jakie stoją przed polską gospodarką – projekt Przemysł 4.0 - spółka szczególny nacisk kładzie na wdrażanie zaawansowanych programów informatycznych dla polskich ale i zagranicznych przedsiębiorstw. We współpracy z firmą SSG Insight z Wielkiej Brytanii  oraz oddziałem SSG Insight w Jeleniej Górze – CPU ZETO od 10 lat wdraża na rynku polskim, a także na rynkach międzynarodowych zawansowane oprogramowanie wspierające działalność służb utrzymania ruchu pod nazwą EAM/CMMS Agility Spółka może pochwalić się tym, iż na bazie udanych wdrożeń systemu w Polsce aktualnie realizowany jest proces implementowania systemu w firmach powiązanych z podmiotami w Polsce ( tzw. „roll-out”  systemu do spółek zagranicznych).

Wśród klientów firmy są firmy z Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech, Słowacji). Możemy pochwalić się tym, iż rozwiązania, które wdrożyliśmy w Polsce spotkały się także z dużym zainteresowaniem potężnych firm w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii -  a więc w kolebkach nowoczesnego przemysłu. 

 

 

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa została utworzona w grudniu 1957 roku. W okresie swojej 60-letniej działalności JSM przekazała członkom do zasiedlenia ponad 180 budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, z ponad 9 tysiącami mieszkań w Jeleniej Górze, Kowarach, Mysłakowicach, Szklarskiej Porębie. Z czasem część budynków została przekazana nowym spółdzielniom, powstałym w wyniku podziału JSM.

Dzisiaj Spółdzielnia zarządza terenami o powierzchni około 50 ha, 135 budynkami mieszkalnymi położonymi na Zabobrzu i w centrum miasta, w których mieszka około 15.000 osób. Spółdzielnia koncentruje się na zarządzaniu posiadanymi zasobami, na dbaniu o ich należyty stan techniczny, o polepszenie komfortu zamieszkiwania a także o rozwój swoich zasobów poprzez niezbędne i racjonalne inwestycje, które są proekologiczne, poprawiają stan techniczny budynków i bezpieczeństwo mieszkańców.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, to nie tylko zarządzanie nieruchomościami, ale także prowadzenie działalności kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej. W celu zmobilizowania mieszkańców do aktywniejszego trybu życia, Spółdzielnia wybudowała wiele placów rekreacji osiedlowej tzw. „siłowni pod chmurką”, organizuje festyny, turnieje piłki nożnej, biegi. Innowacyjne działania (windy, których pierwsze przystanki usytuowane są na poziomie przyziemia czy instalacje fotowoltaiczne zamontowane na budynkach) znajdują nie tylko uznanie ale i naśladowców. Działania Spółdzielni czynią Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową liderem zmian na lepsze w naszym regionie.

 

 

Quest jest  polską, rodzinną firmą powstałą w 2014 roku w miejscowości Jelenia Góra.

Tworzą ją ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży odzieżowej, których łączy pasja do mody oraz sportów. W firmie pracuje w tej chwili 140 osób a mogłoby pracować więcej. Oryginalne, elektryzujące i indywidualne takie są ubrania tej marki. Projektowane przy współpracy z młodymi twórcami w zgodzie z najnowszymi trendami i niezgodzie na rutynę. Dzięki bliskim związkom ze sportem kolarskim udało się pozyskać wiedzę i doświadczenie, które zaowocowało tym, że produkty tej firmy trafiły do klientów na całym świecie. Quest należy w tej chwili do czołówki firm w branży odzieży sportowej w Europie.

 

Organizacja Pozarządowa Roku:

ZHP Hufiec Karkonoski

 

2015

2015 Firma Roku: 

UZDROWISKO CIEPLICE Sp. z o.o. – GRUPA PGU 
ALVI  Polska Sp. z o.o. w Jeleniej Górze
SOFT SOLUTION Limited Oddział w Polsce z siedzibą w Jeleniej Górze

Organizacja Pozarządowa Roku:
KARKONOSKI KLUB SPORTOWY JELENIA GÓRA

 

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU to dynamicznie rozwijająca się Spółka Uzdrowiskowa, która wyniku wieloletnich prac modernizacyjnych posiada  nowoczesną bazę hotelową i zabiegową. W ofercie znajduje się 60 rodzajów zabiegów leczniczych z zakresu  wodolecznictwa, peloidoterapii, inhalacji, kinezyterapii, światło i elektrolecznictwa i SPA. W oparciu o wykorzystanie unikatowych leczniczych wód termalnych leczone są: schorzenia narządu ruchu, choroby dróg moczowych i nerek oraz jako jedyne uzdrowisko w Polsce - choroby oczu.

Do dyspozycji gości przygotowanych jest 630 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 - osobowych oraz w apartamentach. Nowoczesna baza zabiegowa, profesjonalna kadra , w połączeniu z cieplickim skarbem leczniczą wodą termalną zadowolą nawet najbardziej wymagających Gości. 

W zakresie świadczeń zdrowotnych Spółka realizuje kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz w formie komercyjnej dla gości krajowych i zagranicznych. Oferta dostępna jest przez cały rok i obejmuje pobyty lecznicze, wczasowe, narciarskie, zdrowotne, okulistyczne, rehabilitacyjne, specjalistyczne dla osób starszych,  w ramach programu - Zdrowie dla seniora, a także pobyty SPA oraz świąteczno – noworoczne.

Wysoką jakość świadczonych usług potwierdza certyfikat jakości ISO 9001.

Cieplicki kurort jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce leczenie balneologiczne prowadzone jest nieprzerwanie od 1281 r.

W 2015r. w wyniku inwestycji w kwocie 14 mln zł na bazie dawnego budynku „Długi Dom” stworzony został nowoczesny hotel uzdrowiskowy z prawie 100 miejscami o wysokim standardzie, bazą zabiegową, elegancką restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa składa się z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel uzdrowiskowy dysponuje zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym.

Strategia Uzdrowiska Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU ukierunkowana jest na rozwój nowoczesnej bazy hotelowej i zabiegowej, a jednym z istotnych celów biznesowych jest pozostawanie liderem w branży usług uzdrowiskowych.

 

ALVI POLSKA Sp. z o.o. swą działalność w Polsce rozpoczęła w 1993 roku. W 1999 roku firma wybudowała w Jeleniej Górze nowy zakład produkcyjny i od tego czasu losy spółki związane są z naszym miastem. Działalność firmy należy do gałęzi przemysłu lekkiego – produkcja artykułów dla dzieci i niemowląt (śpiworki, pościele, materace, kołyski oraz łóżeczka). 

„Naszymi produktami staramy się zapewnić zdrowy i bezpieczny sen Waszym pociechom. Dlatego w naszej produkcji używamy tylko certyfikowanych i bezpiecznych surowców. Poszukujemy ciągle innowacyjnych rozwiązań, zarówno surowcowych jak i technologicznych. Dzięki temu ALVI jest marką o ugruntowanej pozycji na rynku europejskim. Jesteśmy właścicielami wzoru przemysłowego na jeden ze śpiworków dziecięcych. Alvi jest też właścicielem kilku zastrzeżonych znaków towarowych.”

Firma wielokrotnie wyróżniana była nagrodami „Gazele Biznesu” i „Skrzydła Biznesu”. W 2012 roku Spółka znalazła się na 99 miejscu dolnośląskiej regionalnej listy Diamentów Forbes’a, czyli przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. W 2015 roku ALVI POLSKA Sp. z o.o. od Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Jeleniogórskim otrzymała zaszczytną, główną nagrodę „Pracodawca – Organizator Rehabilitacji Zawodowej i Bezpiecznej Pracy”.

Obecnie Spółka zatrudnia ponad 120 pracowników.

 

SOFT SOLUTION Limited Oddział w Polsce

Firma Soft Solutions została założona w roku 1983 w Wakefield w Wielkiej Brytanii. W roku 2001 otwarto w Jeleniej Górze jej polski oddział, który zatrudnia wysoko wykwalifikowanych programistów, którzy tworzą oprogramowanie w zakresie: 

  • zarządzania gospodarką remontową oraz serwisem naprawczym urządzeń,
  • kontroli inteligentnych budynków,
  • wspomagania serwisu przez urządzenia mobilne.

Z rozwiązań Soft Solution korzystają firmy i samorządy w kilkudziesięciu krajach świata na wszystkich kontynentach. W ostatnich latach rozwój firmy stał się szczególnie dynamiczny dzięki pojawieniu się nowych sektorów wykorzystujących oprogramowanie firmy. Sztandarowym wdrożeniem ostatnich lat jest system działający w jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali w Australii - Fiona Stanley Hospital,  w Perth.

W Jeleniogórskim oddziale firmy pracuje 10 specjalistów, a firma ciągle poszukuje nowych pracowników, oferując atrakcyjne warunki płacowe i pracę w nowoczesnym, międzynarodowym zespole.

 

Karkonoski Klub Sportowy „JELENIA GÓRA” rozpoczął działalność w 2003 roku. Głównymi celami statutowymi klubu są upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie piłka nożna, działalność charytatywna na rzecz społeczeństwa jeleniogórskiego i wolontariat. Pierwszą siedzibą klubu był stadion przy ul. Podchorążych w Jeleniej Górze, na którym oprócz codziennego szkolenia odbyło się wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od 2009 roku klub funkcjonuje w Parku Paulinum, gdzie samodzielnie zbudował 2 boiska piłkarskie.

Klub prowadzi szkolenie w ośmiu grupach szkoleniowych: przedszkolaki, grupa naborowa (skrzaty – 5/6 lat), żaki (7/8 lat), orliki (9/10 lat), młodziki (11/12), trampkarze (13/14 lat), juniorzy młodsi (15/16 lat), grupa bramkarska. 

Chcąc jeszcze bardziej zintensyfikować szkolenie KKS Jelenia Góra planuje rozbudowę i stworzenie nowoczesnej bazy sportowej, która przyczyni się do ubiegania się o statut Młodzieżowego Ośrodka Piłkarskiego.  Baza techniczna, zaplecze socjalne i najlepsi szkoleniowcy to główne atuty Ośrodka, który skupiałby młodych zawodników z Jeleniej Góry i jej okolic. Projekt przewiduje powstanie dwóch pełnowymiarowych boisk, w tym jednego ze sztucznym oświetleniem oraz kompleksu małych boisk do tzw. mini gier.

  

2014

2014 Firma Roku:

Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej
Hotelsystems.pl
Jelenia Plast Sp. z o.o.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Promed”

 

Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej - pomimo tego, że nie wnosi ono wielkiego kapitału finansowego do miasta i nie jest ekonomiczną potęgą, jest cenną instytucją wykonującą mrówczą pracę. A wszystko zaczęło się od tego, że siedemnaście lat temu kilka młodych dziewczyn postanowiło pracować razem i założyły małą poligrafię, z której wyrosło regionalne wydawnictwo. Dzisiaj nadal pracują tu same kobiety, a wydawnictwo ma na swoim koncie wyjątkowe książki, przede wszystkim o tematyce lokalnej, ale też zupełnie „dziwaczne”, jak choćby serię dzieł w języku angielskim, z których każda dotyczy wyłącznie… szczątków wielorybów rozsianych po różnych krajach świata. Autor tej serii przypadkiem był w Polsce, przypadkiem wpadła mu do ręki książka wydana przez AD REM i – będąc pod wrażeniem staranności edytorskiej – postanowił tu, a nie w Chinach, lokować swoje kolejne zlecenia. Jeleniogórska firma będzie wydawała już trzecią część tej serii.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Promed” - spółka powstała w 2000r. i działa nieprzerwanie na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze, przy ulicy Różyckiego 6 (obecna nazwa to Centrum Medyczne Promed). Z usług przychodni skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy pacjentów - rocznie w przychodni udzielanych jest ponad 100 tysięcy porad lekarskich. W ciągu minionych 15 lat z małej, osiedlowej przychodni lekarskiej, udzielającej porad w zakresie podstawowym, przekształciła się w wieloprofilowe centrum diagnostyczno-lecznicze. Spółka posiada m.in. nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w tym trzy ultranowoczesne aparaty USG (najlepsze w regionie) oraz cyfrowy rentgen, może się również pochwalić zespołem znakomitych specjalistów, reprezentujących większość dziedzin medycyny.

Odkryciem roku 2014 w Jeleniej Górze jest firma działająca od 10 lat - Hotelsystems.pl, prowadzona przez właściciela Tomasza Długopolskiego. Firma świadczy usługi w zakresie sprzedaży i promocji usług hotelowych przez Internet. Jest także twórcą i właścicielem największego serwisu SPA & Wellness w Polsce: wySPAzdrowia.pl i kilku innych portali turystycznych. Jednym z jej nowo powstających projektów jest serwis online naszego regionu, łączący dwie pasje - piękno Karkonoszy i najnowsze mechanizmy sprzedaży internetowej. Obecnie z pracy tej firmy korzysta ponad 250 obiektów w Polsce i za granicą.

Jelenia Plast Sp. z o.o. to firma funkcjonująca na jeleniogórskim rynku od 1992 roku. Początki działalności firmy to praca w wynajmowanej hali, z zatrudnieniem na poziomie 15 osób. Przez kolejne lata spółka dynamicznie rozwijała i doposażała wykorzystując najnowsze rozwiązania w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Co produkuje obecnie? Artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia ogrodów z tworzyw sztucznych. Są to w szerokiej gamie wzorów: donice, regały, pojemniki, skrzynki, wiaderka, miski, itp. Dzięki inwestycjom w unowocześnianie sprzętu, wdrażaniu nowych technologii i doświadczonej załodze, firma zapewnia wysoką jakość wyrobów. To pozwoliło jej zdobyć renomę na rynku europejskim oraz w Australii i USA. Obecnie spółka wysyła swoje wyroby do 22 krajów, zatrudnia ponad 950 osób i posiada cztery zakłady produkcyjne. I cały czas inwestuje - w najbliższym czasie planuje zakończenie budowy piątej hali produkcyjnej przy ulicy Spółdzielczej do produkcji wyrobów wielkogabarytowych.

 

2013

2013 Firma Roku:

O.P.S.O. Sp. z o.o.

Metal-Master i Flaris

PHU KUBEX

 

Organizacja Pozarządowa Roku:

Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

 

O.P.S.O. Sp. z o.o. - producent wyrobów marki STORA-DRAIN - jest częścią grupy BSI należącej do belgijskiej rodziny IDE. Kanały odwadniające produkowane są z polimerobetonu. Dzięki niewielkiej wadze i dużej wytrzymałości polimerobetonowe odwodnienia mają szeroki zakres zastosowania: od odprowadzania wód deszczowych z posesji domowych do odwadniania powierzchni parkingów, dróg i autostrad.

Metal-Master i Flaris, której właścicielami są Sylwia i Rafał Ładzińscy, jest firmą mocno osadzoną we współczesnym świecie. Od początku swojego istnienia, tj. od 2000 roku, stawia na postęp i innowacyjność. Z sukcesem konstruuje, produkuje oraz rozwija linie technologiczne do produkcji elementów samochodów wszystkich europejskich marek. Aż 95% produktów trafia na eksport, głównie do Europy, Ameryki Środkowej i Afryki.

Od 2009 roku Metal-Master realizuje projekt „Opracowanie i wdrożenie do produkcji małego samolotu odrzutowego klasy Business Jet PKWiU 30.30.33” współfinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, w ramach działanie 1.4 Wsparcie projektów celowych osi priorytetowej 1 Badania i rozwój nowoczesnych technologii oraz działanie 4.1 Wsparcie wdrożeń wyników prac B R osi priorytetowej 4 Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia.

FHU KUBEX to firmazałożona w 1992 roku przez Krystynę i Ryszarda Kubiak z Jeleniej Góry. Początkowo firma zajmowała się handlem artykułami kolonialnymi i hodowlą drobiu. Działalność hodowlana zmieniona została w pierwszą w mieście prywatną firmę dystrybucyjną w zakresie handlu żywnością, a w szczególności mięsem czerwonym i białym oraz wędlinami. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej Kubex rozszerzył swoją działalność na rynek czeski. Obecnie Państwo Kubiak zatrudniają ok. 50 osób. W ciągu trzech lat, przy udziale w większości środków własnych, wybudowany został nowoczesny obiekt handlowo-produkcyjny w Strefie Przemysłowej przy ul. Spółdzielczej.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wydaje szereg publikacji dotyczących Kresów i ich mieszkańców, prowadzi wiele akcji, organizuje wernisaże i wystawy. Towarzystwo jest również organizatorem corocznego, cieszącego się dużym uznaniem festiwalu piosenki kresowej oraz aktywnie włącza się w organizowane przez miasto uroczystości o charakterze patriotycznym.

 

2012

2012 Firma Roku:

TAURON Ekoenergia Sp. z o.o.

INDUSTRIAL PACKAGING SOLUTIONS DOBIEGNIEW Sp. z o.o.

DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o.

 

DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o. jest siostrzaną firmą Grupy Firm Draexlmaier, której jednostka macierzysta ma swoją siedzibę w Niemczech w Bawarii. Firma Draexlmaier już od 58 lat zajmuje stałą pozycję w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym. Firma jest obecna na 4 kontynentach, w ponad 20 krajach, posiadając 60 oddziałów i zatrudniając około 55 000 pracowników.

Utworzenie pierwszej z firm Draexlmaier w Jeleniej Górze datuje się na dzień 13 października 1999 roku, podpisanie listu intencyjnego dnia 29 października 1999 roku przypieczętowało jej istnienie. W DWS Draexlmaier produkowane są elementy wyposażenia wnętrz samochodowych, takich jak konsole, tablice rozdzielcze i tapicerki drzwiowe. Produkcja jest realizowana w systemie „Just in sequence” oraz według indywidualnych życzeń klienta. Klientami firmy są: BMW, Daimler, Porsche, Land Rover oraz Jaguar.

W chwili obecnej firma zatrudnia blisko 1.700 pracowników a rozwój firmy pozostaje w dalszym ciągu bardzo dynamiczny. W roku 2012 spółka przyjęła do użytkowania nowoczesną wtryskarnię oraz halę logistyczną, w roku 2015 powstała kolejna hala produkcyjno – magazynowa wybudowana specjalnie z myślą o nowym modelu samochodowym koncernu Daimler. W najbliższym czasie spółka wprowadzać będzie do produkcji nowe projekty. Budowana jest również kolejna hala produkcyjno – magazynowa o powierzchni blisko 20.000 m2.

W celu zcentralizowania funkcji i zoptymalizowania produkcji w 2003 roku zostało przeniesione do Jeleniej Góry biuro konstrukcyjne, które swój oddział ma obecnie również w Gliwicach. Firma DWS pochwalić się również może uzyskaniem certyfikatu systemu zarządzania jakością Niemieckiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego VDA.6.1 ISO 9001 oraz certyfikatem systemu zarządzania środowiskiem IS0 14001.

 

INDUSTRIAL PACKAGING SOLUTIONS DOBIEGNIEW Sp. z o.o.

 

TAURON Ekoenergia Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze to wytwórca zielonej energii. Spółka eksploatuje 35 elektrowni wodnych o łącznej mocy zainstalowanej 142,851 MW i cztery farmy wiatrowe o łącznej mocy 200,75 MW.Elektrownie te położone są w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim i zachodniopomorskim.

Spółka TAURON Polska Energia S.A. powstała 6 grudnia 2006 roku. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce - dysponuje kapitałem własnym w wysokości około 16 miliardów zł. Holding jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Sieci dystrybucyjne spółek należących do Grupy obejmują 18,3% powierzchni Polski. Usługi dystrybucyjne świadczone są na obszarze ponad 57 tys. km2, za pośrednictwem 258 tys. km linii energetycznych. Spółki skupione w Grupie TAURON sprzedają około 35,9 TWh energii elektrycznej (w 2015 r.) do około 5,3 mln odbiorców końcowych. Ponadto holding kontroluje 29% polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego oraz osiąga 7% wskaźnik krajowego wydobycia węgla kamiennego. Grupa TAURON jest drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce. Moc elektrowni skupionych w Grupie w 2015 r. to około 5,1 GW.

Geneza spółki TAURON Ekoenergia sięga Zakładu Energetycznego Jelenia Góra, a dokładniej jednej z jego wczesnych części: Rejonu Elektrowni Wodnych. W styczniu 2004 roku elektrownie te – 13 obiektów – wydzielono z majątku zakładu energetycznego i stworzono odrębną spółkę pod nazwą Jeleniogórskie Elektrownie Wodne. Nieco ponad półtora roku później (w październiku 2005 roku) majątek nowopowstałej Spółki powiększył się o kolejnych 15 elektrowni.

Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności