Przejdź do treści
Subskrybuj

Szanowni Państwo,

Jelenia Góra to miasto o bogatej, 900-letniej tradycji związanej z handlem, lecznictwem i nauką, słynące z przedsiębiorczych i pełnych inwencji mieszkańców, to wreszcie dynamiczny, nowoczesny ośrodek rozwoju turystyczno-gospodarczego. Wyjątkowa atrakcyjność i dynamika rozwoju, fascynująca historia i wspaniałe zabytki, malownicze położenie, gorące źródła termalne, a także bogata oferta kulturalna, sportowa i oświatowa sprawiły, że Jelenia Góra nazywana jest Perłą Karkonoszy. To tu „zjeżdżają” turyści ze Szklarskiej Poręby, Karpacza czy Świeradowa Zdroju, celem skorzystania z bogatej oferty miasta.

Jelenia Góra to miasto graniczące bezpośrednio z Czechami i położone blisko Niemiec. Poprawiająca się komunikacja (planowana budowa odcinka S3, modernizacja linii kolejowej, nowoczesne Pendolino kursujące na trasie Warszawa-Jelenia Góra) sprzyja rozwojowi biznesu i powstawaniu nowych inwestycji.

Jelenia Góra to również ważne centrum edukacyjne kształcące na wysokim poziomie m.in. ekonomistów i inżynierów. Rocznie mury jeleniogórskich uczelni opuszcza ok. 1000 studentów, z kwalifikacjami w rachunkowości i doradztwie finansowym, ekonomii menedżerskiej, zarządzaniu jakością, informatyce przemysłowej, telekomunikacji, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, filologii angielskiej i germańskiej, hotelarstwie i gastronomii, etc. Młodzi, dobrze wykształceni ludzie, z zapałem do pracy, z pewnością mogą być mocnym filarem w rozwoju powstających firm.

Wyjątkowa lokalizacja stwarza wyjątkowe możliwości. Chcąc jak najlepiej wykorzystać istniejący potencjał, władze samorządowe miasta prowadzą zakrojone na szeroką skalę inwestycje, które poprawiają jakość infrastruktury i warunki życia mieszkańców. Inwestycje, których wartość liczona jest już w setkach milionów złotych, dotyczą zarówno infrastruktury technicznej: sieci wodno-kanalizacyjnej, sanitarnej, dróg, jak i uatrakcyjnienia oferty turystycznej, kulturalnej i uzdrowiskowej. Skala inwestycji samorządowych zdynamizowała rozwój miasta i zwiększyła atrakcyjność, co przyciągnęło już wielu inwestorów. W mieście funkcjonuje Strefa Przemysłowa, która obejmuje ok. 80 ha przeznaczonych pod inwestycje gruntów, atrakcyjnie położonych przy głównym szlaku komunikacyjnym w kierunku Czech i Niemiec. Tereny te zawierają również grunty należące do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Oprócz terenów przeznaczonych pod inwestycje przemysłowe, miasto posiada w swojej ofercie również atrakcyjne nieruchomości niezabudowane i zabudowane zlokalizowane w obszarach turystycznych oraz uzdrowiskowych, m.in. z odwiertami wód geotermalnych.

Usprawniliśmy proces inwestycyjny w mieście, aby szansę na rozwój stworzyć wszystkim, którzy tu zainwestują. Każdemu inwestorowi miasto zapewnia profesjonalną obsługę podczas całego procesu inwestycji, wsparcie poprzez przyspieszenie procedur administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji oraz program zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.

Jelenia Góra stwarza warunki do tego by żyć i pracować w harmonii. To miasto przyjazne dla mieszkańców, otwarte dla turystów, stwarzające optymalne warunki dla funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorców i inwestorów. To miejsce może stać się również Twoją szansą na sukces.

Zapraszam do Jeleniej Góry!

Prezydent Miasta Jeleniej Góry

Biznes w Jeleniej Górze

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Przydatne informacje

Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności