Przejdź do treści

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości SA

ul. Papieża Jana Pawła II 11A, 58-400 Kamienna Góra

tel: +48 (75) 645 20 30

e-mail: strefa@ssemp.pl

www.ssemp.pl

 

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) została powołana na podstawie ustawy z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (z późniejszymi zmianami). Będzie funkcjonować do końca grudnia 2026 roku.

Spółka dysponuje terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni ponad 373,83 ha, na terenie miast: Jawor, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Bolków, Mirsk, Piechowice, Lubań, Zgorzelec, Ostrów Wielkopolski oraz gmin: Gryfów Śląski, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Lubawka, Nowogrodziec, Prusice i Żmigród.

Przedsiębiorca inwestujący na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości nabywa prawo do korzystania z pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego.

KSSEMP zapewnia:

  • pomoc publiczną w wysokości 25% nakładów inwestycyjnych przy prowadzeniu działalności co najmniej 5 lat (45% i 35% w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw przy prowadzeniu działalności co najmniej 3 lata),
  • pomoc publiczną z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy, utrzymanych przez okres co najmniej 5 lat, w wysokości 25% wartości dwuletnich kosztów pracy nowo zatrudnionych pracowników (45% i 35% w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw – miejsca pracy utrzymane co najmniej 3 lata).

Pułapy pomocy określone stosuje się w odniesieniu do całkowitej kwoty pomocy ze środków publicznych dla projektu objętego pomocą, niezależnie od tego, czy pomoc pochodzi ze źródeł lokalnych, regionalnych, krajowych czy wspólnotowych.
Minimalna wysokość kosztów inwestycyjnych powinna wynieść 100.000 euro.

Podstawą do korzystania z pomocy publicznej jest zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości udzielane przez zarząd strefy. Zezwolenie określa przedmiot oraz warunki działalności gospodarczej na terenie strefy (wysokość nakładów inwestycyjnych oraz poziom zatrudnienia).

Przedsiębiorca może także uzyskać zwolnienie z podatku od nieruchomości. Decyzję taką wydaje gmina, na terenie której realizowana jest inwestycja.

Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności