Przejdź do treści

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy - pomoc dla przedsiębiorców!

Informujemy o uruchomieniu z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego systemu pomocy dedykowanego mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na Dolnym Śląsku - Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego.

Suma wsparcia, jakie przygotował samorząd województwa, przekracza miliard złotych. Mają to być dopłaty do pensji, pożyczki, poręczenia, uproszczone formy spłat już zaciągniętych zobowiązań oraz specjalistyczne doradztwo.

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy to system pomocy dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na Dolnym Śląsku. Wartość różnorodnych działań oferowanych w jego zakresie przekroczy miliard złotych. Przygotowany przez samorząd województwa dolnośląskiego Pakiet ma złagodzić ekonomiczne i gospodarcze skutki epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Pomoc oparta będzie na dwóch filarach: finansowym oraz koordynacyjno-doradczym, a wprowadzana będzie w trzech etapach.

Pierwszy zakłada bieżącą pomoc dla firm, które ucierpiały na skutek epidemii. W jego ramach dostępnych będzie będące w dyspozycji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy 338 milionów złotych na dopłaty do wynagrodzeń dla prowadzących własne firmy. Według szacunków z tej pomocy może skorzystać kilkadziesiąt tysięcy firm i ich pracowników w regionie. Dodatkowo 220 milionów pozwoli zorganizować pożyczki obrotowe, płynnościowe, inwestycyjne i poręczenia – za te działania odpowiadać będzie Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Drugi i trzeci etap realizacji pakietu to łagodzenie skutków kryzysu i pobudzanie rozwoju.

Pełna informacja na stronie:  https://dolnoslaskipakiet.pl

POMOC, PRZEDSIĘBIORCA, JELENIA GÓRA, BIZNES, MARSZAŁEK DOLNOŚLĄSKI, dolnośląski pakiet gospodarczy
Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności