Direkt zum Inhalt

Przydatne adresy

Przydatne adresy

 

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY

Kącik Przedsiębiorcy został opracowany i przygotowany przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundację dr Bogusława Federa. 

Kącik Przedsiębiorcy stanowi wykaz najważniejszych instytucji, organizacji i inicjatyw, które stanowią i egzekwują prawo, pomagają działać lub budują przyjazne otoczenie dla mikro przedsiębiorców. Wykaz ten znaleźć można pod adresem: https://mikroporady.pl/prowadzenie-dzialalnosci/kacik-przedsiebiorcy.html

Mikroporady.pl - https://mikroporady.pl/

Mikroporady.pl to serwis prowadzony przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundację dr Bogusława Federa, który dostarcza bezpłatnego wsparcia na każdym etapie działalności gospodarczej, od podjęcia decyzji o prowadzeniu działalności gospodarczej aż do zamknięcia, przekształcenia lub zawieszenia.

Mikroporady.pl to:

  • ponad 1200 wyjaśnień, uwag, komentarzy prawnych i orzeczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej
  • ponad 80 wzorów dokumentów w wielu wariantach i wersjach do natychmiastowego zastosowania (do bezpłatnego pobrania),
  • prawie 60 rodzajów umów niezbędnych dla prowadzenia mikro i małej firmy, przydatnych na każdym etapie prowadzenia firmy,
  • 180 rekomendacji, porad i instrukcji przygotowanych przez ekspertów z dziedziny prawa, zarządzania, marketingu i innych, uwzględniających specyfikę prowadzenia małej firmy,
  • prawie 40 kazusów obrazujących „przykłady z życia” na podstawie orzeczeń Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawach gospodarczych dotyczących mikro firm,
  • 154 wyjaśnienia potrzebnych i niezbędnych pojęć, definicji,
  • ponad 23 000 zarejestrowanych użytkowników cotygodniowych bezpłatnych Biuletynów Aktualizacyjnych.

Wszystkie treści przygotowywane są przez zespół prawników i ekspertów z dziedziny zarządzania.


STRONY INTERNETOWE

 

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło Elektroniczny Punkt Kontaktowy, który zawiera kompleksową wiedzę o tym, jak założyć, prowadzić, zawiesić i zamknąć działalność gospodarczą. Oficjalny portal znajduje się pod adresem https://www.biznes.gov.pl.

Ponadto w Internecie znajduje się wiele stron pomocnych w założeniu i prowadzeniu działalności gos­podarczej. Kilka przykładów prezentujemy poniżej: 

 

Adres strony

Zawartość strony

www.akademia.parp.gov.pl

Strona Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zawiera m.in. przydatne informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

www.arimr.gov.pl

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Strona zawiera: dane teleadresowe oddziałów regionalnych ARiMR, a także informacje przydatne dla przedsiębiorców z branży spożywczej i leśnej.

www.arp.pl

Strona Agencji Rozwoju Przemysłu. Zajmuje się ona restrukturyzacją przedsiębiorstw i praktyczną realizacji pomocy publicznej ze strony państwa. Na stronie znajdują się m.in. oferty sprzedaży maszyn i urządzeń oraz oferty szkoleń.

www.parp.gov.pl

Strona Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zawiera m.in. informacje o dotacjach dla MSP, w tym o środkach europejskich oraz o szkoleniach.

www.bierzdotacje.pl

Strona zawiera informacje na temat możliwości pozyskiwania finansowania dla przedsiębiorców na różnych etapach rozwoju.

www.eGospodarka.pl

Serwis zawierający ważne i przydatne porady dla przedsiębiorców, zawiera m.in. wzory dokumentów potrzebnych w prowadzeniu działalności gospodarczej.

www.franchising.pl

Informacje dot. systemu franchisingu, zasad jego stosowania, popularnych rozwiązań
biznesowych w tym zakresie. Pomaga zdecydować czy wstąpienie do sieci jest dla przedsiębiorcy opłacalne.

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Serwis zawiera kompleksowe informacje dotyczące obowiązujących zasad rozdziału funduszy europejskich, obowiązujących przepisów i projektów, które można realizować w oparciu o poszczególne programy.

www.kiq.pl

Strona Krajowej Izby Gospodarczej, zawiera katalogi firm, informacje o krajowych i zagranicznych targach, wystawach, tematyczne aktualności i raporty ważne dla biznesu.

www.mala-firma.pl

Serwis zawiera informacje z bardzo różnych dziedzin, ważnych dla przedsiębiorców. Od porad prawnych po obowiązujące akty prawne, a nawet pomysły na założenie firmy.

www.mg.gov.pl

Strona Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologi. Zawiera informacje o zasadach prowadzenia działalności gospodarczej, a także porady oraz informacje ważne dla firm, np. na temat procesów deregulacyjnych.

www.mir.gov.pl

Strona Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, zawiera m.in. informacje o funduszach europejskich i polityce regionalnej.

www.paih.gov.pl

Agencja zajmuje się z jednej strony przyciąganiem inwestycji do Polski, z drugiej wspiera ekspansję polskich firm za granicę. PAIZ jest organizatorem misji gospodarczych oraz wyjazdów na targi branżowe.

www.pit.pl

Podatkowa strona informacyjno-poradnikowa zawiera informacje dot. podatków, do których zobowiązani są przedsiębiorcy.

www.stat.gov.pl

Strona Głównego Urzędu Statystycznego, zawiera cenne dane statystyczne oraz analizy pozwalające weryfikować sytuacje na rynku.

 Pasek-Turystyka.png

Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności