Direkt zum Inhalt

Dla przedsiębiorcy

Logo MIasta Jelenia Góra

 

Pasek-Turystyka.png

Jelenia Góra to dobrze prosperujące miasto. Taki stan zawdzięcza przede wszystkim gospodarce, która oparta jest na nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach.

W mieście funkcjonuje blisko 13 000 podmiotów gospodarczych - prawie 1 360 spółek handlowych, w tym: 337 spółek handlowych z udziałem kapitału zagranicznego oraz około 8 000 osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
W strukturze podmiotów gospodarczych dominuje sektor usług m.in.: handel, obsługa biznesu i nieruchomości, hotelarstwo i gastronomia. Prężnie rozwija się w mieście także sektor przemysłu elektromaszynowego, przetwórstwo tworzyw sztucznych, przemysł motoryzacyjny i meblowy.

Miasto aktywnie działa na rzecz lokalnej gospodarki i przedsiębiorców. W tych działaniach towarzyszą mu liczne instytucje otoczenia biznesu, które wspierają przyszłych i obecnych przedsiębiorców, świadcząc na ich rzecz usługi informacyjno-doradcze, oferując pomoc finansową i w zakresie poręczeń kredytowych czy reprezentując ich interesy na forum lokalnym i międzynarodowym. 

Pasek-Turystyka.png

Jeleniagora.pl © 2012-2018 r. Wykonanie: Agencja Interaktywna Hulio. Polityka Prywatności